הרב ניסן זיגמן /
פורסם 22/01/15 10:12
קול התושבים

פרשת השבוע 'בא'

"אנו חיים במקום לא רגוע. המצב הביטחוני כאן לא משהו, והכלכלה גם חונקת מדי פעם. לפעמים אנשים פשוט רוצים קצת להתנתק, לנשום אוויר. לקחת חופשה מהחיים הלוחצים והרודפים"...

ב"ה

גדרה יקרה

מכירים את על אותו אדם שהיה קורא באופן קבוע את העיתון הכי שנוא עליו? מנוי קבוע היה לו בעיתון ההוא. את העיתונים שהזדהו עם דעותיו הוא לא היה מוכן להכניס הביתה.

כששאלו אותו מדוע הוא עושה זאת ענה שבעיתונים של הצד השני כותבים תמיד דברים ׳טובים׳. תמיד מדווחים כמה שהצד שלו צודק חזק ומצליח. לעומת זאת בעיתון המזוהה עם דעותיו מדווחים תמיד על הקשיים ועל הבעיות. את זה הוא כבר לא רוצה לשמוע...

צחוק צחוק, אבל לא בטוח שהוא לגמרי התלוצץ.

אנו חיים במקום לא רגוע. המצב הביטחוני כאן לא משהו, והכלכלה גם חונקת מדי פעם. לפעמים אנשים פשוט רוצים קצת להתנתק, לנשום אוויר. לקחת חופשה מהחיים הלוחצים והרודפים.

כשמסתכלים אחורה להיסטוריה של העם שלנו רואים דבר מעניין. היו פעמים בהיסטוריה שפשוט זרחנו. היינו בארצנו במצב הכי טבעי שלנו, היה לנו את בית המקדש ופשוט היה טוב. עם ישראל שיגשג ופרח. תקופה של אור.

מצד שני, היו זמנים חשוכים לעם שלנו. עברנו את פרעה ומצרים כעובדי עבודת פרך, סבלנו במלחמות שונות ומשונות, עברנו את השואה הנוראית ואת הפוגרומים. בימינו אלו גם לא קל.

אחרי זמן יחסית שקט בשנה האחרונה גל הטרור חזר לפקוד את עמנו. רק השבוע יהודים נדקרו בדרכם לעבודה, וכאן גם הזמן לבקש מאלוקים ולהגיד די, מספיק! קשה לנו עם זה ושלח לנו כבר משיח.

עיון בפרשת השבוע יכול קצת להאיר לנו את המקרים האלו שפעם טוב ופעם לא. פעם אור ופעם חושך.

כעת עם ישראל מצווה לקדש את החודש.

מדי שלושים יום מחכים עם ישראל לרגע ׳לידת׳ הלבנה. בזמנים קודמים היו המוני אנשים יוצאים לחפש אותה וכשהיו מוצאים היו קובעים שראש חודש הגיע.

כמו הירח- עם ישראל. כבר נכתב שאנו דומים ללבנה. מדי פעם גדולים ומאירים ומדי פעם קטנים ולא זוהרים במיוחד. המצב בעם ישראל קצת דומה. ישנם זמנים בהם אנו גדולים ומאירים וישנם זמנים יותר קשים.

מצוות קידוש החודש מלמדת אותנו את צורת ההסתכלות הראויה על חיינו. ישנם זמנים שנראים קשים מאוד וללא שום תקווה. אך אז כדאי לצאת לחיפוש. מרימים עיניים לשמים ובמהירות מוצאים את הירח. גם הוא לפעמים קטן, בקושי מאיר. אבל... הוא יגדל.

עם ישראל עכשיו סובל אבל זה זמני ומשתנה אוטוטו. בקרוב משיח מגיע, ואז נהיה גדולים ומאירים פי כמה וכמה. שיבוא כבר.

 

שבת שלום,

 

ניסן זיגמן

בית חב״ד גדרה

054-7538212

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני