הרב ניסן זיגמן /
פורסם 26/03/15 09:06
קול התושבים

פרשת השבוע 'צו'

וחשבתי לעצמי, איך זה ייתכן? הרי נכנסנו לחודש ניסן. הרי זה חודש של הרבה שמחה. חודש שבו יצאנו מגלות מצרים ובו גם נצא מהגלות הנוכחית. וכל הטרגדיות האחרות איך הן קורות?

ב״ה

 

חברים יקרים,

בשבת שעברה חגגנו את ראש חודש ניסן. חודש מאוד שמח עם חג אהוב על כולם, חג הפסח. שבת מיוחדת עברה עלינו, וכשיצאה השבת הגענו לבית ועשינו הבדלה.

מיד אחרי הבדלה הצצתי בפיד שלי בפייסבוק היה מלא הודעות ניחומים למשפחה, והרבה זעזוע.

התברר שבמהלך השבת יצא יוסי והב ז״ל לרכב על האופנוע שלו, ובירידה מסוכנת הוא החליק והתרסק אל עבר השוליים שם מצא את מותו.

התמונה שלו יושב ומחייך וברקע הקיר האדום כבר הסתובבה בכל הפורומים המקומיים. בפרופיל שלו עצמו כבר לא ראו את הפרסומים שלו אלא הרבה פרסומים של חברים אחרים שנכתבו בימים האחרונים במכתב שלעולם כבר לא ייענה.

 

הכרתי את יוסי רק מעט אבל את אמו נעמי, שמכאן אני שולח לה את תנחומיי, אני מכיר. אשה חייכנית ואוהבת. אשה שכל כך חיה כל הזמן עכשיו היתה נראית כבויה.

אם זה לא מספיק שמענו על עוד בשורת איוב שהגיעה מחוץ לארץ, ניו יורק, על כמעט משפחה שלמה שנספתה ונמחקה כלא היתה.

וחשבתי לעצמי, איך זה ייתכן? הרי נכנסנו לחודש ניסן. הרי זה חודש של הרבה שמחה. חודש שבו יצאנו מגלות מצרים ובו גם נצא מהגלות הנוכחית. וכל הטרגדיות האחרות איך הן קורות?

תשובה לא מצאתי וגם אינני מחפש. הקב״ה יודע טוב ולמה הוא לא מכוון ולמה.

אבל כן חשבתי על להודות.

בפרשתנו, צו, לומדים על ההזדמנויות השונות בהם צריכים להביא קרבן על ניסים שקרו לנו, כמו רפואה ממחלה קשה ועוד. הקורבן בעצם מסמל את ההודיה שלנו לבורא עולם.

בזמננו כשאין בית מקדש נהוג להגיד בבית הכנסת את ברכת הגומל. ברכה שמחליפה את הקורבן הנ״ל. בדרך כלל אומרים זאת ליד ספר התורה.

הרעיון פשוט מאוד. שימו לב כמה פעמים ביום ישנם דברים שמעצבנים אותנו? נראה הרבה אה. אבל תנסו במגביל לחשוב על הדברים הטובים שכן הולך לכם באותו יום.

תעשו לעצמכם מבחן כמה באמת טוב לכם. כשאמא מרגישה שבת שלמה ש׳משהו לא בסדר׳ ובסוף שומעת שבנה אהובה נפטר זה כל כך נורא ואיום שפתאום הצרות שלנו נראות כל כך קטנות.

 

למה צריך לחכות לראות סבל בשביל פשוט להודות על מה שיש? למה בבוקר כשפותחים את העינים אנו לא אומרים תודה?

חברים, הטוב קיים, בואו פשוט נסתכל סביבנו.

מי יתן ואף אחד לא ידע עוד צער, ושהחודש הזה שהתחיל קצת עצוב ימשיך בשמחה, חודש שבו ניגאל גאולה אמיתית ושלמה כמו שכבר נכתב ׳בניסן נגאלו (ממצרים) ובניסן עתידים להיגאל׳.

 

שבת שלום,

ניסן זיגמן

בית חב״ד גדרה

054-7538212

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני