לילך ארזי קיטנר /
פורסם 21/05/15 12:40
קול התושבים

על חגים ומשפחה, על הדבש ועל העוקץ

אז מה עושים אם בכל זאת יש מתח סביב החגים?

תופעה ידועה ומוכרת לפני החגים ומיד אחריהם, קיים איזשהו מתח בקרב בני המשפחה. לעיתים זה בגלל התחשבנות ושאלות מלחיצות כמו- למה לא עשיתם איתנו השנה את החג? ושנה שעברה גם לא הייתם איתנו? לעיתים בגלל הוצאות כספיות מרובות ולעיתים כי פתאום יש זמן לבדק בית, כל המשפחה נמצאת יחד כמה ימים סביב שולחן, או בטיול משותף ומגלים שיש בעיות שלא טופלו, כאשר כל אחד רגיל להיות עסוק בענייניו פשוט מטאטאים מתחת לשטיח. כמובן שיש משפחות שיודעות להנות מההפוגות הללו ומנצלות את החגים לזמן איכות.

אז מה עושים אם בכל זאת יש מתח סביב החגים? ראשית אפשר לחשוב יצירתי ולא חייבים לחגוג לפי המסורת. אתם וודאי שואלים אבל מה עם ההורים לא נעים לנו לאכזב אותם? זו בחירה שלכם האם לכבד את רצונם או פשוט להחליט מה טוב לכם. אם החלטתם לוותר על רצונכם כדי לגרום נחת להורים או לבן/בת הזוג אז תהנו מזה, תפיקו את המקסימום ואל תריבו. אגלה לכם סוד, אם תשאלו את ההורים בני ה-70 מה הם מעדיפים? תתפלאו אבל אתם עומדים לגלות שהם כבר די עייפים וזה שאתם מגיעים כל שישי בערב וכל חג לא תמיד נח להם. אבל לא נעים להם להגיד לכם לא לבוא...

חג שמח המון בריאות ואושר וזכרו להפוך כל חג לחגיגה... 

קצת עלי- M.A בעבודה סוציאלית. מטפלת פרטנית, זוגית ומשפחתית. לפני כ-10 שנים הקמתי את "קשרים" לשיפור ושימור קשרים משמעותיים בחיים.

למדתי שאפשר להפוך כל לימון ללימונדה וכל מר למרמלדה.

אני מעבירה הרצאות וסדנאות, להורים, למתבגרים, לקהל הרחב. בכל הנושאים הקשורים לזוגיות, משפחה ומהות החיים.

הכנסו לבקר בדף הפייסבוק שלי ולהתעדכן בהרצאות ובאירועים

https://www.facebook.com/ksharim?fref=ts

ב 7 ליוני יום ראשון ב 8:30 בבוקר אני מרצה במפגש "כל גדרה לעסקים" בנושא "על לקוחות, זוגיות, ילדים ומה שבינהם"

https://www.facebook.com/events/906750572720220/906750576053553/כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני