ליאור כנאפו /
פורסם 10/11/15 22:12
קול התושבים

טיול לנחל רזיאל

כמה קסם יש בטיול בטבע ישר לאחר הגשם.

נחל רזיאל, מסלול מרהיב באזור הרי ירושלים,

מזמן למטייל הרפתקאה מופלאה הצופנת עושר טבעי

בשלל צבעים ותצורות מיצירות הבריאה.

היציאה למסלול המשובב מתחילה מאזור בית הקברות, משם יורד מסלול בשביל מאתגר קלות, חובק ומפנק באוצרותיו דורי שועט במורד השביל, שר שמח וטוב לבב.

האוויר הצלול, משב הרוח הקריר וההשתקפות של קרני השמש בטיפות הגשם על גבי העלים, נותנות זוית מנצנצת על המסלול, על נפלאותיו - דורי מוקסם.

לתיבול האווירה מתחיל לרדת גשם, אבל המסלול כאילו ערוך ומזומן... ובתוך החורש נחשפת בקתה "פעורה" כאילו אך חיכתה לבואנו ומעניקה מחסה מפתיע - צירוף מרגש ומחמם את הלב.

לאחר הפוגה קלה אנחנו ממשיכים במורד השביל ומגיעים למזלג, בוחרים את הנתיב הימני המוביל לדרך רחבה, המספקת תצפית על נוף הממגנט את העיניים. הלב מתרחב והריאות מתמוגגות משאיפת האוויר הצלול, השקט ה"רועש" מאפשר לגוף... לרוח... ולנשמה הפוגה מחייה ומטעינה.

ואז הדובדבן שבקצפת - מתחם שיחי פטל שבמרכזם צפון עין כסלון (כמטר וחצי עומק). מפאת מזג האוויר, לשם שינוי לא טבלנו כהרגלנו, אבל נהננו מרביצה בזמן שרון ממשיך בטיפוס חד ומאתגר.

בחזרה לחניון (אני עם גב תפוס), דורי ואני מנצלים עם אנג'י ההאסקית שלנו, לחקור את הסביבה... להתרשם מעצי הקטלב עם הפירות הממגנטים בצבעוניותם, לעשות קטיף פטל ולהתמסר לעסיס הפירות ופשוט להשתרע על הסלעים וליהנות מהאתר על אוצרותיו.

משם עברנו דרך מצפה הראל שמספק אתר פיקניקים נהדר לרביצה ממושכת ושבנו שמחים ורעבים לסעודת אחה"צ מאוחרת.

כולם שועטים לשולחן ואוכלים בתאבון שהיה מצהיל כל לב אימהי חובק - סיום מצוין למסלול מומלץ.

אז בזו הרוח הקסומה, שיהיה שבוע נפלא, שבוע של עשייה פורה ומניבה,

להתראות בהרפתקאה הבאה.

שלכם,

ליאור.


כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני