/
פורסם 24/05/17 17:55
עסקים

מדריך לפתיחת עסק חדש

מדריך לפתיחת עסק חדש

יש לכם רעיון שאתם רוצים לקדם ולהפוך חלום למציאות? אם החלטתם על הקמת עסק חדש,כל הכבוד!ריכזנו עבורכם מספר דברים חשובים שעליכם לדעת שיעזרו ויכוונו אתכם לפני שאתם יוצאים לדרך. ללא קשר לתחום העסק שהחלטתם להקים, בפתיחת עסק צריך לעבוד מול רשויות שונות, ללמוד כיצד לתפעל את העסק ואיך להגיע להצלחה מרבית ללא לקיחת סיכונים מיותרים.

סוג העסק:דבר ראשון שעליכם לעשות, הוא לבחור איזו מסגרת מתאימה לכם. ישנם סוגי עסקים שונים כמו עוסק פטור או מורשה, סוג העסק נקבע לרוב לפי מטרת העסק. יש עסקים שמחויבים ע"פ חוק להירשם כעוסק מורשה. לאחר שביררתם והחלטתםלאיזה סוג העסק שלכם שייך, אתם יכולים לפנות לרשויות השונות על מנת לרשום אותו. ישנם שלושה שלבים הכרחיים שעליכם לבצע: הראשון,פתיחת תיק בביטוח לאומי, אחריו פתיחת תיק מס, ולבסוףפתיחת תיק מע"מ. תהליך הרישום כלל לא מסובך ומצריך מכם הגשה של מספר טפסים.

יעוץ ורואי חשבון:במקרה ואתם עסק קטן אתם לא חייבים להתנהל מול רואי חשבון ויועצים, את כל הפעולות אפשר לבצע עצמאית. היתרון הואשכך תוכלו לחסוך בעלויות נוספותותהיו מעודכנים בצורה שוטפת מה מתרחש בעסק שלכם.במקרה ומדובר בארגון גדול רצוי לשכור שירותיםשל רואה חשבון. מומלץ לקחת מספר מפגשים עם יועץ פיננסי ועסקי שייתן טיפים והכוונה מאיפה להתחיל ואיךלנהל פרוצדורות שונות בתוך העסק.

פתיחת עסק חדש עם UCAN2 ניתן לבצע בכל גיל, במקרה ואתם חיילים משוחררים יש אפשרות להשתמש בפיקדון להשקעה בעסק החדש. הרעיון של פתיחת עסק יכול להיתפס כדבר מאיים, קיימים חששות כמוהפסד מול רווח, אולי עדיףבכלל להישאר עובד שכיר? ואכן, פתיחת עסק עצמאי לא מתאים לכל אחד אז אם יש לכם ספקות רצוי שתפנו ליעוץ מקצועי או אפילו תתייעצו בעניין עם המשפחה וחברים.

תוכנית עסקית:אז אם החלטתם שאתם בטוחים ברעיון העסקי שלכם, עכשיו אפשר להמשיך לרישום תכנית עסקית. התכנית צריכה להיות מפורטת וכוללת בתוכה תקציר, סקירת מוצר או שירות, מידע עלקהל היעד, מתחרים, תהליכים פיננסים ונכסים. ניתן למצוא דוגמאות לכתיבת תכניות עסקיותבאינטרנט. את התכנית העסקית אתם מציגים למשקיעים וחברות אחרות שמולם תבחרו לעבוד, תכנית עסקית תעזור לכם להישאר מפוקסים במטרה. בנוסף, ניתן גם להשוויץ בפני חברים ועל הדרך להתאמן בהצגת התכנית.

תכנון פיננסי:בפתיחת עסק חשוב שלב התכנון, ככל שהתכנון שלכם יהיה יותר מדויק ויכלול בתוכו יותר נקודות כך תרוויחו ותיהנו מהעסק שלכם יותר. בתכנון פיננסי רצוי לשים דגש על בחירת רואה חשבון טוב, כיצד אתם דואגים לאיזון בין ההשקעות להכנסות שלכםומהם הנהלים שצריך לעמוד בהם בשנת מס נוכחית. כל אלו ועוד יעזרו לכם לשפר את הביטחון הכלכלי שלכם ויתרמו להצלחת העסק.

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני