/
פורסם 24/05/17 18:01
עסקים

למה חשוב להתייעץ עם עו"ד גירושין לפני תחילת ההליך - 5 כללי זהב שיעזרו לכם

למה חשוב להתייעץ עם עו"ד גירושין לפני תחילת ההליך - 5 כללי זהב שיעזרו לכם

כאשר בני הזוג חשים כי זהו זה! כלו כל הקיצין. כל ניסיונות הגישור והפישור לא העלו דבר והחיים שהפכו לגיהינום אינם יכולים להימשך כך ולו למען שלוותם ובריאותם הנפשית של הילדים. במקרים מעין אלו, אשר בהם ישנם גם הילדים, חובה לגשת אל עו"ד גירושין מקצועי ומוכר כדי שיעשה סדר בכל מה שצריך בכל התחומים.
עורך דין גירושין טל איטקין זוהי הכתובת הטובה ביותר בכל מה שקשור לענייני מזונות ילדים, משמורת משותפת.

חמש כללי זהב כדי לעבור את התהליך בשלום

1. פונים אל עורך דין מקצועי

תהליך גירושין זהו תהליך לא פשוט ולמרות רצונם של שני בני הזוג בדבר הרי שעדיין מדובר בתהליך שקשה מאוד לעבור אותו מהבחינה הנפשית והרגשית. לשם כך חשוב לפנות אל עו"ד לענייני משפחה שיעשה סדר בין הצדדים וינהל את כל ההסכמים ביניהם על מנת שניתן יהיה לשמור לכל הפחות על חייהם היציבים של הילדים שנמצאים בתמונה.

2. לומדים את כל הסעיפים לעומק:

· משמורת משותפת– משמורת משותפת זהו הסדר אשר בו לשני ההורים ישנה הגדרה הורית שווה. הסדר זה הינו מקובל מאוד היום בבתי המשפט למשפחה. לא מדובר כאן על חלוקת זמן שווה של שהות הילדים אצל שני ההורים, אלא שהכוונה היא על אחריות ההורים המשותפת כלפי הילדים שלהם. אלו המלצות שגובשו בוועדת שניט.

גרמו להחלטות הללו רצונם של האבות להמשיך ולקחת חלק פעיל בגידול של הילדים גם לאחר הגירושין וגם שינוי החשיבה המאפשר לאבות הגרושים לקחת חלק פעיל בתהליכי הגידול של הילדים.

בדו"ח הסופי של ועדת שניט ממליצה הוועדה לבטל לחלוטין את חזקת הגיל הרך, ולא לקבוע הגדרות שמפלות בין שני ההורים. אף אם קיימים ביניהם קונפליקטים, חשוב מאוד למנוע את תחושת הקיפוח ואת תחושת העליונות של הורה אחד מול השני כאשר הדבר הוא בניגוד לטובת הילד.

· מזונות ילדים – תשלומי המזונות לילדים מיועדים לכסות את כל ההוצאות שנדרשות עבור גידולו של הילד בביתה של אמו וזה כולל מזון, הנעלה וביגוד – לשני הבתים. מדור ושאר הוצאות חריגות – מחציות. סכום המזונות לילד + מדור עומד היום על כ- 1,250 עד 1,350 ₪.

3. שכר טרחה – יש מקום לבדיקה ולהשוואת מחירים בין שכר הטרחה אותו גובה עורך הדין. אך חשוב לזכור כי לא תמיד כדאי לרוץ ולחפש את הזול ביותר כי לעיתים החיסכון עלול להתגלות בסופו של דברכהפסד משמעותי. בדקו היטב את הסכם שכר הטרחה, בררו היטב מה כולל השירות והאם לא תידרשו לשלם בהמשך תשלומים נוספים על ערעור או ייצוג בערכאות וכדומה.

4. זמינות של עורך הדין – חשוב לוודא כי עורך הדין זמין עבורכם. אתם יכולים לבדוק את הדבר על פי מהירות התגובה שלו. בררו האם תוכלו להשיג אותו בקלות במקרים דחופים.

5. אל תלכו לבד לפגישה – לא כדאי ללכת לבד לפגישה עם עורך הדין. כדאי לבקש ליווי מבן משפחה קרוב כדי שיוכל לסייע במקרה הצורך.

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני