/
פורסם 10/07/17 17:11
קול התושבים

אושר מרכז צעירים בגדרה

ראש המועצה, יואל גמליאל: "מרכז צעירים מתחבר באופן טבעי לחלוטין עם האסטרטגיה שלנו לראות את החינוך ואת הצעירים ביישוב בראייה כוללת. לאורך מעגל החיים שלו

המועצה המקומית גדרה אישרה את הקמתו של מרכז צעירים חדש, בעלות שנתית של כ- 350 אלף שקלים.

"מערכת החינוך שלנו, מקיפה פעילות עבור ילדים מגיל הגן ועד הבגרות" מסביר יואל גמליאל, ראש המועצה "אנחנו מעוניינים להמשיך את הטיפול והתמיכה בילדים שלנו, אחרי גיל הבגרות, כשהם צעירים ועומדים פעמים רבות בפני החלטות חשובות ומשמעותיות בחייהם. מרכז צעירים מבחינתנו מתחבר באופן טבעי לחלוטין עם האסטרטגיה שלנו לראות את החינוך ואת הצעירים ביישוב בראייה כוללת, לאורך מעגל החיים שלו. באופן הזה, אנחנו לא רק מלווים את הילדים שלנו מהילדות לבגרות , אלא גם תומכים בהם ומסייעים למשפחות להשאיר אותם במושבה שלנו"

מרכז צעירים נועד לספק מענה לצרכים שונים של צעירים בגיל 18-35. במחקרים שונים, נמצא כי רבים מהצעירים חסרים את הכלים ואת המיומנויות הדרושים לצליחת תקופה זו וכי חסר מענה מקיף לסוגיות אלו. מטרתו של מיזם "מרכזי הצעירים" הוא לתת מענה מערכתי וממוסד עבורם. בד בבד יש להתייחס לצעירים לא רק כצורכי שירות או ככאלו שנמצאים בשלב התפתחותי בעייתי אלא כמשאב חברתי אשר יש לפתחו, לקדמו ולהביא לשגשוגו. צוות "מרכז הצעירים" כולל מנהל וצוות מקצועי האמונים על מספר תחומי ליבה, ביניהם: הנגשת השכלה גבוהה, תעסוקה לצעירים, עצמאות כלכלית, מעורבות חברתית ותרבות ופנאי.

מרכז הצעירים מבוסס המרכז על שיתוף פעולה אשר מובל על ידי הרשות המקומית, ביחד עם המשרד לשיויון חברתי וגופים תורמים כמו ג'וינט ישראל וקרנות שונות (כגון "קרן גנדיר"). כדי להקל על איתור מרכז הצעירים הרלוונטי ועל יצירת הקשר הושק במהלך שנת 2012 אתר אינטרנט ששיפר את היכולת של צעירים ליצור קשר עם מרכז הצעירים הרלוונטי.

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני