/
פורסם 26/07/17 08:07
קול התושבים

מזל טוב! אבנר פוקס מגדרה מונה לשגריר!

הוותיקים מבין תושבי גדרה אינם מופתעים. אך בטרם נרחיב אודות המינוי המכובד להלן תקציר אודות אבנר פוקס. פועלו בקהילה ובעסקים: אי שם במאה הקודמת (1950) עלו הוריו של אבנר פוקס לארץ. אביו ז"ל, היה השען של גדרה אשר עם השנים החל לעסוק במסחר. אבנר פוקס נולד וגדל בגדרה והפך לממשיך דרכו ומורשתו של אביו.במיוחד בכל מה שקשור לעזרה ותמיכה בקהיל ההמקומית. בשנת 1990 ייסד את מועדון רוטרי גדרה והיה נשיאה הראשון. במרוצת השנים התמנה אבנר לנגיד רוטרי ישראל. אבנר פוקס: "לא הסכמתי להכנס לרוטרי בלי אפשרות לייצוג נשים. רעייתי דר' עדי פוקס היא האישה הראשונה שנכנסה כחברה ברוטרי".

רוטרי הוא ארגון בינלאומי של מ-ת-נ-ד-ב-י-ם הפועלים בכל העולם. במשך השנים הוביל ארגון רוטרי הבינלאומי את המאמץ למיגור מחלת הפוליו. מוועידת רוטרי האחרונה שהתקיימה ביוני 2017 באטלנטה מסתמן שהדגש יעבור למים, סניטציה ושלום. וניכר שהתוכנית: "נוער שותה מים ודעת" ,תהייה תוכנית האב לכלל הפעילות הבינלאומית של ארגון רוטרי.

ועוד הוסיף אבנר פוקס ואמר: "ישראל מובילה בנושא המים בעולם- אנו מתפילים הכי הרבה, הופכים מי שופכין למי קולחין להשקיה, ומשתמשים במערכות טפטפות להשקיה נרחבת. מצוקת המים העולמית היא אמיתית, וכ 32 אלף ילדים מתים כל שבוע בעולם בשל בעיות מים מזוהמים וסניטציה. סביב נושא המים נולדה התכנית של מיזם החינוך "נוער שותה מים ודעת" שמטרתו לקרב את הנוער למצוינות הישראלית בנושא המים. משבר המים יכול להחריף ולהביא על העולם אסונות כבדים. מלחמות כלל עולמיות וכו'. ויפה שעה אחת קודם לטפל בנושא זה".

במסגרת כנס (WASRAG ) מקדים (יום קודם) לוועידה באטלנטה מונו 12 שגרירים לקידום פרויקטי מים וסניטציה בשיתוף פעול הבינלאומי. אבנר פוקס מגדרה, נתמנה לשגריר במספר מדינות בהן: ישראל, רומניה, פולין והונגריה.

אבנר פוקס:"ראשית, אני מאוד נרגש מבחירה המכובדת. וכשם שאני מתייחס לכל נושא בכבוד ראש ואחריות כך אפעל גם הפעם כשגריר. אני מבקש בהזדמנות זו גם לציין את דוקטור אמנון שפי על כך היוזמה ועל הובלת הנושא הכ"כ חשוב. חלק מבתי הספר בארץ וגם בגדרה החלו לאמץ ולשלב בתוכנית הלימודים שלהם את הנושא. אני יליד גדרה. ילדי גדלו וגרים בגדרה. וכך גם נכדי האהובים. כדי שגם לדור העתיד יהיה עולם טוב ובטוח יותר חובה על כולנו לעשות את המיטב כדי שזה יקרה. ופרוייקט נוער שותה מים ודעת יוביל אותנו לעולם טוב יותר בוודאות".

בנימה אישית, במהלך הראיון והפגישה עם מר אבנר פוקס מרוטרי גדרה, נחשפנו לנתונים מדאיגים ביותר בנושא בעיית המים בארץ ובעולם.להגברת המודעות אנו ממליצים בחום ליצור קשר עם אבנר פוקס ולהזמינו להרצאות.

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני