/
פורסם 26/07/17 08:49
קול התושבים

נעים להכיר: חדר המחשבים והמרכז המקצועי המתוכנן במרכז אופק

לפני מספר ימים הזדמן לנו להגיע למרכז אופק בגדרה. התהליך שהמרכז עבר במהלך השנים האחרונות ראוי להערכה ולמידה. המענה לכל שכבות הגיל במגוון עשיר של תחומים פשוט מחמם את הלב. עובדי המרכז חדורי אמונה ומוטיבציה עושים ככל שביכולתם להנגיש לציבור התושבים בגדרה תוכן עשיר ואיכותי.

מסתבר שאין מקריות .פגשנו באקראי את יסמין קירשן המקסימה- מנהלת תחום במרכז אופק גדרה. ומשיחת מזדרון שהתפתחה ביקשנו את רשותה לראות את חדר המחשבים שהוקם. יסמין: " החדר הוקם בסיוע חב' קומו (קונדוייט לשעבר) שתרמו לנו את המחשבים ובתמיכתם של יואל גמליאל ראש המועצה וליאת מנהלת מרכז אופק שמאמינים בחזון, נתנו אור ירוק ותמכו תקציבית בעשרות אלפי שקלים לטובת תשתיות, ציוד והסבת חדר בתוך מרכז אופק לחדר מחשבים.

מטרתנו להקים מרכז טכנולוגי המספק קורסים מקצועיים לקהל הרחב, צעירים ומבוגרים בנושאים טכנולוגיים.
כצעד ראשון נתנו מענה לקהילת ילדים צעירים בכתות ו'-ט' בתחום הסייבר. פתחנו מסלול תלת שנתי של חב' סייברנט שכולל קורס טכנאים, רשתות, וסייבר שמטרתו לתת בסיס איכותי ויציב למען המשך הדרך. הילדים ברובם הגיעו עם ידע עצום בתחום המחשבים: חלקם יוטיוברים, גיימרים, עם ידע בעריכת וידאו, עיצוב בפוטושופ ועוד. הרישום לקורס כבר נסגר ואנו ממשיכים לקבל טלפונים רבים של הורים שמעוניינים לצרף את ילדיהם. בשלב זה אני שוקלת לפתוח מחזור נוסף וכן קורסים נוספים בשפות סי, ג'אווה, פתוח אפליקציה ווב דיזיין ועוד.

בנוסף הבאנו למרכז אופק לקיץ הקרוב קייטנת מחשבים של חב' אינטרסקול שפועלת בערים רבות בארץ ובקייטנה הילדים לומדים עריכת וידאו, אנימציה ופתוח אפליקציות בתוכנות סקאצ'אפ, מובימייקר ועוד.בקטגוריה של המבוגרים אנו נמצאים בשלב של פיתוח קורסים מקצועיים שמתאימים לאוכלוסייה הבוגרת. אנו מבינים את הקושי של להשתייך לשוק העבודה תובעני, לקיים חיי משפחה ולבזבז זמןן רב בנסיעות ללימודים בערים אחרות על מנת ללמוד ולהתקדם מקצועית.

מס' התושבים בגדרה גדל והאוכלוסיה הצעירה ולכן אנו רואים בכך הזדמנות לתת מענה לצרכים חדשים שהיה להן פחות קהל מבעבר.כרגע עומדים על הקנה קורסים בפתוח אפליקציות, תיקון סמארטפונים, עיצוב גרפי, ווב דיזיין. כאשר המטרה הסופית להנגיש את המחיר לתושבים וכן לעבוד עם המכללות והמרצים המובילים. אני מאמינה ומקווה שכל תוכנותיי ותחזיותיי יתממשו גם בהמשך ונראה פירות בתחום. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לשאול את כל השאלות ולהצטרף אלינו לקורסים השונים".

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני