/
פורסם 31/07/17 15:18
קול התושבים

גם בשגרה מוכנים לחירום בגדרה: סבב שיפוץ מקלטים ציבוריים

ראש המועצה, יואל גמליאל: "אנחנו משמישים את המקלטים ברמה הגבוהה ביותר, שומרים עליהם נקיים ומאווררים ומשפצים. המוכנות לשעת חירום בגדרה היא עבודה שמתבצעת לאורך כל ימות השנה ובאופן שוטף"

המועצה המקומית גדרה ממשיכה בתהליך הגברת הביטחון, האכיפה ביישוב והמוכנות לחירום. לאחרונה, הסתיימה הקמתו של מרכז ההפעלה היישובי הנועד לתת מענה בחירום. לפני כחודש קיבלה המועצה שבחים מנציגי רשויות החירום בתרגיל החירום שנערך במושבה וכעת, יוצא לדרך שלב נוסף בתכנית שיפוץ המקלטים הציבוריים ארוכת הטווח.

בין השאר שופצו מקלטים ברחובות ויצמן, מנשה ומועצת סיני. בכל מקלט מתבצע שיפוץ בעלויות של כ 30-40 אלף שקלים. שיפוץ מקלט כרוך בבדיקה קפדנית של עמידה בסטנדרטים גבוהים על מנת שיוכל לעמוד כראוי ולהגן על התושבים מפני חומרי נפץ, רעידות אדמה ופגעי חירום אחרים.

בכל מקלט, הנמצא מתחת לפני הקרקע מתבצעת בדיקה מקיפה והחלפה של גומיות מיוחדת, אטמים, דלת מתכת כבדה, חלונות הדף מיוחדים ומערכת אוורור. מתבצעת גם בדיקה של מערכת המשאבות.

"בגדרה, אנו משמישים את המקלטים בקפדנות הגבוהה ביותר" מסביר יואל גמליאל, ראש המועצה "על מנת שיהיו מוכנים לחירום וגם מקיימים בדיקות תקופתיות. לאחר מכן, באמצעות הגורמים השונים ברשות ובשיתוף פעולה עם הקהילה בשכונות השנות אנו דואגים שהמקלטים יהיו מאווררים, נקיים ונעימים לשהייה. במקביל, אנחנו עורכים סבבי שיפוצים של המקלטים לפי תכנית רב שנתית וכך מקבלים גם וגם מצוינים עבור כולנו. כך שהמוכנות לשעת חירום בגדרה היא עבודה המתבצעת לאורך ימות השנה- באופן שוטף. מוכנות מלאה בשגרה, לימי החירום"

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני