/
פורסם 07/08/17 18:40
קול התושבים

מהפיכת הנגשה בבתי הספר בגדרה

מהפיכת הנגשה בבתי הספר בגדרה

ראש המועצה, יואל גמליאל "חלק בלתי נפרד מסוד ההצלחה של החינוך בגדרה הוא מתן מענה לכל תלמיד, לצרכיו ויכולותיו"

מעליות, כיתות מונגשות לליקויי שמיעה, הנגשה לכבדי ראיה הם חלק מרשימה ארוכה של פעולות הנעשות כחלק מתכנית הנגשה רחבה, הנכנסת בימים אלה לשלב השני בישומה.

בימים אלה מסתיימות פעולות הנגשה של כיתות לליקוי שמיעה בבתי הספר בישוב. ההנגשה כוללת התאמה של מערכות שמע מיוחדות, טיפול באקוסטיקה של הכיתות, והנחת רצפת פי.וי.סי למיתון של רעשים והתאמת מזגן מיוחד ללקויות שמיעה.

בנוסף, נכנס בי"ס רעות, כבית הספר השני ביישוב העובר מסלול התאמה לכבדי ראיה. הנגשה כזו כוללת צביעה מיוחדת של המדרגות והמעקות, התקנת וילונות מיוחדים על מנת למנוע חדירת קרני השמש ותגבור שטחי הצללה בחצרות.

ההנגשה אינה מסתיימת רק בפעולות פיזיות. משרד החינוך, באמצעות מתי"א– המרכז המנחה את החינוך המיוחד במערכת החינוך ותחום ההנגשה כחלק ממנו, מסייע למערכת החינוך להדריך את המורים בסיוע ללקויי ראיה ושמיעה.

אחת הפעולות המשמעותיות ביותר בהנגשה היא הכנת תשתיות למעליות בבתי הספר פינס, רעות, גוונים ודרכא בגין.

"אנחנו מייצבים את גדרה במקום גבוה בתחום החינוך. עם מתן דגש על הישגיות ומצוינות,.לצידם, אנו חשים מחוייבות ואחריות למתן מענה מיטבי לכל תלמיד, ליכולותיו ולצרכיו. חובתנוכחברה וכקהילה, לאפשר תנאים מיטביים ואיכותיים לכל תלמיד באשר הוא." אמר יואל גמליאל, ראש המועצה גדרה.

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני