/
פורסם 28/09/17 06:24
קול התושבים

אשת השנה בגדרה: מיטל קדוש.

אנו עוקבים ועדים לכל מה שקורה בגדרה.
אנחנו גם יודעים עד כמה קשה להניע ולהוציא פרויקטים מהכח אל הפועל.
בשנה שחלפה (וגם בשנים עברו), היא פעלה ללא לאות. לא ראתה בעיניים. יזמה הפיקה
וחתומה על לא מעט פרוייקטים בגדרה. היא מנהלת את קבוצת פייסבוק גדולה בגדרה.
קבלו את אשת השנה, תושבת גדרה: מיטל קדוש.

זוכרת את היום/הרגע שבו החלטת לפתוח את: גדרה משנה כיוון?

איך אפשר לשכוח? לקבוצה היה שם אחר, למען תושבי גדרה. אספר לך סקופ, טכנית אני בכלל לא פתחתי את הקבוצה אלא חבר ממש טוב שלי, הצטרפתי לקבוצה כאשר גיליתי כי הולכים לדון בישיבת מועצה על חניה בתשלום ברחוב הבילויים, וזה נושא שממש הכעיס אותי, קראתי בקבוצה לאנשים להגיע לישיבת מועצה והקריאה הזאת ממש הצליחה כי אנשים רבים הגיעו לישיבת המועצה, שהיום נחשבת כישיבת מועצה היסטורית, מפני שהגענו תושבים רבים עם חולצה שיש עליה את המילה : מהפכה. אחרי היום הזה תושבי גדרה כבר הבינו שהקבוצה הזאת היא משהו אחר בנוף המקומי הוירטואלי.

בין כל הקבוצות והדפים השונים הקיימים בגדרה, מה לדעתך מאפיין את קבוצת פייסבוק שאת מנהלת?

הקבוצה "גדרה משנה כיוון" היא הרבה מעבר לקבוצת פייסבוק. מאחורי העמוד הוירטואלי עומדים אנשים רבים שהחליטו כי אנחנו לוקחים אחריות על החיים שלנו ועל העתיד שלנו ומשנים מתוך השטח. ההישג הראשון שלנו כקבוצה היה בעצם להעלות למודעות הציבורית את ההתרחשות הפוליטית במושבה, בישוב שרובו מורכב מתושבים שעובדים מחוץ לגדרה ואת רוב הפעילות שלהם עושים מחוץ לגדרה לא ממש מעניין מה קורה בפוליטיקה המקומית או מי הם חברי המועצה. אנחנו גרמנו להם להבין שדווקא השלטון המקומי משפיע על איכות החיים של התושבים הרבה יותר מהשלטון הארצי.

הקבוצה שלנו עושה המון פרוייקטים למען הקהילה, לרווחתם של התושבים בהמון תחומים שונים ומגוונים ומעבר לכך נותנים במה לתושבים להעלות נושאים לסדר היום שקשורים לניהול הישוב ולקהילה בגדרה.אני מוכרחה לציין כי מכיוון שהקבוצה מייצגת אותנו, את התושבים, למדנו לאורך השנים וזיהינו מה הם באמת הנושאים שמפריעים לתושבים ומה החוסרים ופעלנו בהתאם לכך, וגילינו הרבה גמישות מחשבתית, למען התושבים.

אילו פרויקטים ביצעת/הפקת עד כה? מה באמת ריגש אותך ביוזמות?

ראשית, חשוב לי לאמר, שכל הפרוייקטים נעשו בשיתוף פעולה עם עשרות תושבים מתנדבים, היום אני גאה לאמר שמאחורי הקבוצה יש המון בעלי מקצוע בתחומים שונים שתורמים מזמנם, כספם והידע שלהם למען הפרוייקטים.היתה שנה עמוסה בפרוייקטים, נגענו במלא תחומים, נשים, ספורט, בריאות, חינוך, ילדים ועוד ועוד.. אבל אני רוצה להתייחס לשלושה פרוייקטים שריגשו אותי במיוחד.

הראשון הוא "חודש נשי", בפרוייקט נתנו במה לנשים להיחשף ולספר על עצמן מי הן, את הסיפור שלהן. התרגשתי מאוד לגלות שהיו נשים שאמרו לי שבזכות הפרוייקט הזה נחשפו בפעם הראשונה וגילו על עצמן דברים ובכך בעצם יכלו לשחרר את העבר ולהתחיל פרק חדש בחיים. נוצרו חברויות מרגשות בין נשים בגדרה וקרבנו לבבות בקהילה.

הפרוייקט השני שריגש אותי ממש הוא יריד האמנים, על פניו זה נראה כמו אירוע כיפי ומשמח וזה באמת היה ככה. מה שהסתתר מאחורי הקלעים של האירוע שממש ריגש אותי היו האמנים עצמם, הוקרת התודה שלהם כלפי האירוע לימדה אותי שקיים פה חוסר אמיתי בפרגון לבעלי עסקים, והעובדה שהצלחתי לפרגן להם באמת, ולא בסיסמאות פשוט ריגשה אותי.

בימים אלה אנחנו משקיעים את זמנינו בפרוייקט של קירוב לבבות בין הדור הצעיר לדור הבוגר בגדרה, מלמדים את הדור הצעיר ערכים של נתינה מהם וגם מחממים את הלב לדור הבוגר במתן תשומת לב. ההרתמות של הישוב לפרוייקט הזה מגלה לי כל פעם מחדש איזה קהילה מדהימה יש כאן בגדרה, ולמה בחרתי לגור ולהישאר דווקא כאן.

אי אפשר שלא להתייחס לפוליטיקה המקומית: לא הגיע הזמן להצהיר שאת מתמודדת?

תפקיד ציבורי הוא תפקיד בעל אחריות רבה, אסור להיכנס לתפקיד כזה בלי לשקול בכובד ראש את המשמעות וההבנה שברגע שהולכים להתמודד על תפקיד כזה לוקחים אחריות על חיים של אנשים אחרים. לצערי, רבים מאנשי ציבור שמתמודדים ונבחרים עושים זאת מהשיקולים הלא נכונים ולא מבינים שיש קהל שלם של אנשים שמושפע מהבחירות הלקויות שלהם. כאשר אצהיר שאני מתמודדת זה רק לאחר שאני אבין שאני יכולה לשרת את הציבור במאת האחוזים, אבין שהדרך שלי באמת תביא לשינוי אמיתי ומהותי. כל אדם שקופץ לזירה הפוליטית רק כדי להיות בזירה הפוליטית נוהג בחוסר אחריות כלפי הציבור שמצביע לו, ואני לא שם.

ועוד בפוליטיקה המקומית..: לאור הקדנציה האחרונה,איזה ציון מ 1-10 (בניהול ועשייה) היית מעניקה ל:

ראש מועצת גדרה, יו"ר סיעת הגדרתים היוצא מר:אלון גייר, וחברי המועצה השונים?

לא אחלק ציונים לאישים, אני מוקירה ומעריכה כל עשיה שנעשית למען התושבים. בסוף מה שקובע זה מבחן התוצאה, וכאן הציון שאתן הוא לא עובר מבחינתי ברמת ההתנהלות של כל הצדדים בשולחן המועצה. מספיק לראות את הקרע העמוק בין המחנות, ההתעסקות הבלתי נגמרת במלחמות פוליטיות על גב התושבים, השקרים, העסקנות. אין ספק שגדרה צריכה לשנות כיוון, לכיוון התושבים.

במידה ותחליטי להתמודד –איזה תפקיד היית מעוניינת לבצע במועצה?

מעניינים אותי כל כך הרבה דברים ובתפקידי אני מנהלת פרוקייטים, לא ממש משנה באיזה תחום יתנו לי לנהל פרוייקט אני כנראה אעשה את זה ממש טוב. אבל, נטיית הלב שלי היא לכיוון ילדים, בני נוער, תרבות ספורט. אחד מהתיקים האלה (או יותר) היה ממש מספק אותי.

הרשת החברתית – זה נראה לך תקין שכל טענה ומענה מתפרסמת ברשת ואז שולחים/מתייגים חבר מועצה כזה או אחר שיטפל בבעיה?

מעבר לזה שזה לא תקין בעליל, זה מסמל מעבר לכל את כישלונה של המערכת. הכישלון הוא קודם כל בכך שאם המערכת היתה מתפקדת כפי שצריך לא היינו צריכים לכתוב על בעיות בפייסבוק. הכישלון השני הוא חברי המועצה שמתחזקים במכוון את המצב הזה כדי לגזור קופונים פוליטיים. אילו אני הייתי חברת מועצה, הייתי מזהה איפה המערכת לא עובדת, מכינה תכנית ומביאה אותה כהצעה לסדר, ודואגת שזה יעבור. חורה לי שאין את החשיבה הזאת מחוץ לקופסא ומתנהלים כאן כמו שוק לנזקקים.

מה לדעתך הדבר הכי חשוב שגדרה צריכה לשנות בו כיוון?

יש לי כל כך הרבה חלומות לגדרה, אנחנו קבוצה גדולה מאוד של תושבים שיושבים כמעט כל יום ופורטים את החלומות לרמת הביצוע. הדבר הכי הכי חשוב בעיני כרגע ישאר איתי ואני מבטיחה לך שאחזור אליך עם התשובה הזאת.

ערב יום הכיפורים- מי צריך לבקש ממך סליחה?

אף אחד לא צריך לבקש ממני סליחה, כי אני סולחת מראש לכל ביריוני המקלדת שלא מכירים אותי ומכפישים ולפולטיקאים ושליחיהם המאוימים שמפיצים שקרים ואינם מכירים בטוב אלא בכסא ולבסוף אני סולחת מראש לאנשים.

יש מישהו שאת חושבת שאת צריכה לבקש ממנו/ה סליחה?

קודם כל מבן זוגי, שזוכה לראות אותי רק בין פרוייקט לפרוייקט ומהחברות שלי שצריכות לסבול את האובססיה שלי לגדרה.

אילו דברים טובים את יכולה לומר על: ראש המועצה מר יואל גמליאל? על יו"ר סיעת הגדרתים היוצא מר: אלון גייר?

ראש המועצה, על אף שאני וראש המועצה חלוקים בדיעותינו על הרבה נושאים, כאשר הצגתי לו תכניות חשובות שרציתי לקדם, הוא הסכים לשתף פעולה ובעזרת כך קידמנו מספר נושאים. אלון גייר הוא איש רציני, איש משפחה ושומר על עקביות בדרך שבא הוא מאמין.

מה אנחנו לא יודעים על מיטל קדוש? לדוגמא: איזה ספר קראת לאחרונה/סרט שראית/יש לך תחביבים? זה המקום להתפרע...

מה שלא יודעים, עדיף שלא ידעו...

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני