/
פורסם 21/11/17 11:13
עסקים

שלוש פעילויות הגיבוש המומלצות ביותר לבני הנוער

שלוש פעילויות הגיבוש המומלצות ביותר לבני הנוער

אם פעם ימי הגיבוש היו מזוהים רק עם קהלים עסקיים, כיום ימי הגיבוש הם נחלתם של כל הקהלים! מסגרות חינוכיות שונות – החל מבתי ספר ועד תנועות נוער, רוצות לערוך ימי גיבוש מרגשים, מלכדים ובעיקר מגבשים לאלו הלוקחים בהן חלק. אז בין אם אתם גרים בפתח תקווה ירושלים או חיפה הגיע גם תורכם לארגן פעילויות גיבוש לנוער? לפניכם 3 הפעילויות המובילות ביותר לחגיגה מגבשת שכזו!

קופצים מאושר על טרמפולינות

בעוד הילדים הקטנים נהנים מקפיצה על מתקנים מתנפחים המיועדים לגילאי 4 ועד 12, בני הנוער יכולים ליהנות בפארק טרמפולינות גדול המתאים לגילאים גדולים יותר. מדוע פארק טרמפולינות מתאים כפעילות גיבוש? בעוד רבים חושבים על מתחם שכזה רק כעל מתחם שבו קופצים מאושר, הרי שקפיצה על טרמפולינות מצריכה מכל הקופצים לקחת בחשבון את כל יתר המשתתפים. כך, נוצר לו שיתוף פעולה כאשר כל אחד דואג לאחר בעת שהוא נהנה מהמתקן. ניתן לשלב משחקים שונים על הטרמפולינות וכך נוצרת לה אינטראקציה משוחררת, מגבשת ומחוייכת.

אימון כושר משותף

פעילות גופנית תורמת לא רק לחיזוק הגוף וחיזוק הנפש, אלא גם תורמת לגיבוש! בעוד המתאמנים באימוני כושר אישיים נהנים משיח עם אדם אחד בלבד – המאמן, אימוני קבוצות מייצרים שיח רב קבוצתי שבו מפרגנים אחד לשני, מרימים אחד את השני ומחדירים מוטיבציה אחד בשני. אימון משותף הוא הרבה מעבר לאימון, אלא הוא תפאורה מצויינת שיכולה לתרום לגיבוש וליכוד של קבוצה. לאורך האימון ניתן לשלב תרגילים מגבשים שעל מנת לבצע אותם יש לעבוד בזוגות – כך כל מתאמן חייב לתת מעצמו להצלחה המשותפת ובסופו של דבר נוצר הגיבוש המיוחל.

חוויה של 60 דקות בחדר בריחה

דרך נוספת לגבש את בני הנוער היא באמצעות אטרקציית חדרי הבריחה. מי שטרם טעם את טעמו של חדר הבריחה, הרי שמדובר על חדר המלא בחידות ורמזים, כאשר המטרה היא לעבוד בשיתוף פעולה תוך שיש 60 דקות לפתור את כל החידות ולצאת במהרה מהחדר. אטרקציית חדרי הבריחה אולי מסתמנת תחילה כאטרקצייה בידורית בלבד, אך היא מגלמת בתוכה את כל האלמנטים הנדרשים בכדי לגבש קבוצה: עבודה תחת לחץ, הקשבה, שיתוף פעולה, לקיחת אחריות ואמונה אחד בשני. מרבית חדרי הבריחה מחייבים ליווי של אדם מבוגר כל עוד חברי הקבוצה מתחת לגיל 16, כך שחשוב לקחת זאת בחשבון על מנת להערך בהתאם ליום גיבוש מוצלח שכזה. אחרי 60 דקות בחדר? קיבלתם קבוצה מגובשת!

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני