/
פורסם 26/11/17 08:47
עסקים

בעלי עסקים ויזמים, כיצד תוכלו להרים את העסק שלכם?

בעלי עסקים ויזמים, איך תוכלו להרים את העסק שלכם?

בעלי עסקים ומנהלים יודעים שניהול עסק הוא נושא שדורש ראייה רחבה ובחינת גורמים מגוונים במקביל. כמו פעלולן, חשוב מאוד כל הזמן "לשמור על כל הכדורים באוויר" ולוודא שאף אחד מהם לא נופל על הרצפה. הבקרה השוטפת הזו היא דבר מורכב ויומיומי, ובנוסף כדאי חוץ מרק "לשמור על כל הכדורים באוויר", לדעת גם לאיזה גובה הם מתרוממים, מה המסלול שלהם ומה הפוטנציאל שלהם...

מבלבל? לא ברור מה ואיך?

זהו בדיוק תפקידה של תכנית עסקית שתפורה בדיוק למידותיו של העסק שלכם (או למידותיו של המיזם החדש שחולמים להרים ולרוץ איתו). תכנית עסקית עוסקת בכמה מישורים ונבנית בשלבים:

ראשית יש לבחון הן את העסק והן את סביבתו העסקית: מה חוזקותיו וחולשותיו, מהם מרכיביו של מבנה ההכנסות וההוצאות הקיים, מהם הטכנולוגיות והתהליכים תפעוליים בעסק, מה מבנה קו המוצרים ומשקלו של כל מוצר וכל לקוח עבור העסק, וכדומה. מבחינת השוק, נרצה להכיר היטב את אופי הלקוחות, אופי המתחרים, גורמי המפתח להצלחה בענף הספציפי ועד כמה העסק שלנו מתואם עמם.

שנית, יש להקדיש מחשבה עמוקה לסוגיות אסטרטגיות. מי קהל היעד הממוקד שנרצה לפנות אליו, איך נכון יהיה לפנות אליו (כלומר, באילו ערוצי שיווק והפצה, וכן עם אילו מסרים בפינו), מהן אסטרטגיות השיווק, ההמחרה, והמכירות. זאת ועוד, כאשר מדובר במיזם או במוצר חדש יש לענות על שאלות חשובות הנוגעות לאופן החדירה לשוק ויצירת הכרות עם המוצר או השירות שלנו. בנוסף נרצה להבנות אבני דרך ברורות לתהליך ההתפתחות העסקי, הכוללות יעדים כמותיים ברורים וקלים למדידה.

לבסוף, לאחר שברורים לנו כל המשתנים הללו, התכנית העסקיות תתקוף את הסוגיה הפיננסית החשובה. כלומר, תכנית עסקית טובה תפרט משתנים כגון מצבת כח אדם הכוללת אפיון בעלי תפקידים וקביעת תגמולים (גובה שכר, עליית שכר, תמריצים ובונוסים, אחוזים מהמכירות, וכדומה), מבנה הוצאות מפורט על פי מחלקות עסקיות (הוצאות תפעול, הוצאות שיווק, פרסום ומכירות, הוצאות מחקר ופיתוח והוצאות הנהלה), מבנה השקעות הכולל את התחומים הדורשים השקעה פיננסית על מנת לבסס את פעילות העסק, וכן מבנה הכנסות מפורט על פי קווי מוצרים, ערוצי הפצה וכדומה. הללו ישתלבו לכדי תחזית ברורה של פעילות העסק העתידית ויסייעו בניבוי הדו"חות הפיננסיים של העסק.

בסופו של דבר, תכנית עסקית שבנויה היטב מסייעת לבעל העסק לנווט ולהגיע בהצלחה ליעדים שהוגדרו עבור העסק. חושבים שאתם זקוקים לתכנית עסקית? מומלץ לבקר באתר חברת GONOGO.

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני