/
פורסם 23/01/18 19:47
קול התושבים

גדרה יוצאת לעצמאות בתחום הבנייה

גדרה יוצאת לעצמאות בתחום הבנייה


משרד האוצר אישר את הקמתה של ועדת מקומית לתכנון ובנייה בגדרה. המשמעות: התנתקות מוועדת זמורה וניהול עצמי תכנוני של גדרה. ראש המועצה יואל גמליאל: "הבטחתי להקים ועדה עצמאית וקיימתי"

בשורה מצוינת לתושבי גדרה: אחרי מאמץ נרחב של ראש המועצה, יואל גמליאל, אישר משרד האוצר להקים ועדה מקומית לתכנון ובנייה בגדרה. בעוד חודשיים תחל הוועדה של גדרה לפעול, כך שכל תושב אשר מעוניין לבנות בית או לקבל היתר בנייה יוכל לעשות זאת דרך המועצה המקומית, במקום לחכות שוועדת זמורה תחליט בעניינו. "הבטחתי להקים ועדת תכנון של גדרה וקיימתי", אומר ראש המועצה יואל גמליאל.


המושבה גדרה, וזה לא סוד, נמצאת בשנים האחרונות בתנופת בנייה אדירה. התחלות הבנייה בה רבות, פרויקטים של מחיר למשתכן הפכו אטרקטיביים, ותושבים מכל האזור נוהרים לגדרה כדי לבנות בה את ביתם. עד כה נהגו התושבים להגיש את הבקשות להיתרי בנייה למעוצה אולם זו העבירה אותם לוועדת זמורה וחיכתה עד לאישורם. בנוסף, לא יכולה הייתה המועצה לפקח על התחלות הבנייה בשטחה משום שהכל היה בידי זמורה.

ההחלטה שהתקבלה השבוע על ידי שר האוצר משה כחלון, קובעת למעשה כי גדרה תקבל עצמאות תכנונית. המועצה תוכל לאשר היתרים, לפקח על הנעשה בשטחה וגם לתת שירות מהיר יותר לתושביה. "ההחלטה הזו היא עוד עדות להתנהלות הנכונה של גדרה", אומר ראש המועצה יואל גמליאל. "בעוד חודשיים נוכל לתת שירותים מיטביים לתושבים שלנו בתחום הבנייה, לזרז תהליכים וגם להקפיד על איכות הבנייה. זו בשורה שצריכה לשמח כל תושב".

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני