/
פורסם 19/03/18 06:12
עסקים

5 סיבות למזגן מטפטף - ואיך פותרים את זה

5 סיבות למזגן מטפטף - ואיך פותרים את זה

הקיץ אומנם עדיין לא כאן באופן רשמי אבל אם החום של חודש מארס מעיד משהו על החום שהולך להיות לנו ביולי אוגוסט אז כנראה שהמזגן שלכם הולך להיות דלוק 24 שעות ביממה. החום הישראלי ידוע כחום קיצוני מאוד, גם אם אתם מתגוררים במקומות גבוהים או בצפון הארץ אתם כנראה ממעטים לצאת החוצה בחודשים החמים וככל הנראה גם ישנים עם המזגן כל הלילה.

מזגן מטפטף הוא אומנם לא צרה צרורה בקיץ כיוון שהוא עדיין עובד אבל כדאי מאוד לבדוק כבר מעכשיו האם המזגן שלכם ערוך ומוכן לתקופה החמה באמת. למזגן מטפטף יכולות להיות מספר סיבות וחשוב להדגיש שלמרות שמדובר בתקלות לכל דבר דרך הטיפול בטפטוף היא יחסית פשוטה. עם זאת, מומלץ גם בתקלות קטנות יחסית כמו מזגן שמטפטף להזמין איש מקצוע שמבין בתחום ולא לנסות לסדר את התקלה בעצמכם.

צינור ניקוז סתום:
צינור הניקוז הוא למעשה הצינור שמנקז את המים החוצה, במידה והוא סתום בעקבות לכלוך אזי המים ייצאו ממקום אחר וזה יכול להיות מסוכן מאוד. מזגן שמטפטף לא רק פוגע בקירות או בתקרה ומכער את הבית אלא הוא יכול להיות גם מאוד מסוכן שכן המגע עם המים או הרצפה החלקה יכולים לגרום לאסון של ממש. צינור סתום ממש לא בעיה לסדר אבל רצוי שיעשה זאת איש מקצוע שמבין בתחום כיוון שעצם הניתוק של צינור הניקוז עלול להיות מעט מסובך. במקרה והצינור כבר ישן ובלוי מומלץ להחליף את הצינור הישן בצינור חדש.

חור בתעלה של המזגן:
חור שכזה עלול לגרום לכך שרוב המים אומנם ינוקזו למקום הנכון אבל חלק מהמים פשוט ייצאו במקום שבו יש חור וזה בהחלט יכול להיות בתוך הבית שלכם. גם במקרה הזה התקלה נחשבת לפשוטה יחסית ובעזרת חילוף מהיר של התעלה או סתימת החור יהיה ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה.

חוסר גז במזגן:
במצב שבו אין גז במזגן עלול להיווצר גוש של קרח שפשוט חוסם את המים והם אינם מצליחים להתנקז החוצה. מצב זה יגרום לכך שהמים למעשה יחזרו למזגן וגם ייזלו בבית שלכם. חוסר גז במזגן זו תקלה אולי הכי פשוטה שיש במזגו אבל גם במקרה הזה מומלץ להשאיר את התיקון לאיש מקצוע.

בנוסף לשלוש התקלות האלו אפשר להזכיר גם תקלה של צינור ניקוז שלא מחובר נכון ובעיה במנוע במזגן שמתעייף מעצם העבודה המאומצת- גם במקרים האלו מדובר בתקלות פשוטות שלא מצריכות עבודה מורכבת כדי לתקן אותן.

למה מומלץ לקרוא לאיש מקצוע?
תיקון מזגן מטפטף כאמור זו פעולה פשוטה יחסית ועדיין אל תנסו לתקן אותה בעצמכם וקראו לאיש מקצוע שיעשה את העבודה עבורכם – הזמינו טכנאי מזגנים לתיקון מזגן מטפטף. למה אתם שואלים? כי איש המקצוע יידע לסדר את התקלה בוודאות בעוד אתם יכול להיות שתצליחו ויכול להיות שלא. במידה ולא תצליחו יכול להיות שתעשו נזק הרבה יותר גדול ואז בכל מקרה תהיו חייבים איש מקצוע מוסמך. כאשר מדובר על תיקון נזילה מהמזגן לא לוקחים סיכונים מיותרים ולא מנסים לתקן את התקלה בעצמכם.

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני