/
פורסם 24/04/18 12:00
עסקים

טיפולי פנים שחייבים להכיר

טיפולי פנים שחייבים להכיר

בשנים האחרונות זוכות הפנים להתייחסות אסתטית מעמיקה. עם הקדמה הטכנולוגית והמודעות הגוברת להצערת העור, ניתן לראות יותר ויותר נשים וגברים הפונים למגוון טיפולי פנים המותאמים לסוג העור, הגיל והאפקט המבוקש. מטיפולי פילינג ועד הסרת כתמים וטשטוש פיגמנטציה ועד הזרקות.
לפניכם סקירה של מספר טיפולי יופי מבוקשים ומידע חשוב על הטיפול עצמו, מי מבצע, היכן ניתן לעבור את הטיפול ולמה לצפות מבחינת זמן החלמה ותוצאות.

סודות החומצה ההיאלורונית
אל תתנו למילה "חומצה" להרתיע אתכם, כיוון שחומצה היאלורונית היא חומר שכבר נמצא ברקמות החיבור בעור ותפקידה לשמור על נפח ועל רמת הלחות בעור. בשנים האחרונות מככבת הזריקה בעולם האסתטיקה כאשר ההליך הוא לבצע הזרקה של החומצה לדרמיס. המטרה היא להעניק נפח לעור רפוי, למלא צלקות אקנה, לתקן קמטים ושקעים וכן למצק את הפנים.
לרוב משתמשים בהזרקת החומצה לצורך עיצוב עצמות הלחיים, מילוי שקעים בצדי הפה וכדומה. ההליך נחשב בטוח ומהיר – התוצאה היא מידית. עם זאת, יתכנו תופעות לוואי כמו אדמומיות, נפיחות או שטפי דם. חשוב לפנות לרופא עור המתמחה באסתטיקה על מנת לבצע את ההליך בקליניקה ובצורה מקצועית תוך שימוש בחומר מאלחש. היתרון הבולט של ההזרקה הוא בכך שבגלל שהחומצה קיימת כבר בגוף, הגוף אינו דוחה אותה.

גלי קול עידוד הקולגן
הקולגן אחראי לתהליכים חשובים אך עם השנים, חלה ירידה בכמות ובאיכות הקולגן ויש צורך לעודד היווצרות של קולגן ולשפר את איכותו. יש שיטות שונות לעידוד קולגן, אחת מהן הנחשבת לטיפול מהיר ואפקטיבי היא טכנולוגיית Ulterapy המבוססת על אנרגיית גלי קול.
במהלך הטיפול מחדירים את אנרגיית גלי הקול לעומק הנדרש, תחת בקרה של רופא עור המכיר היטב את המכשיר, תוך שמירה על טמפרטורה אופטימלית. האנרגיה למעשה מעודדת בנייה מחודשת של הקולגן וחיזוק קולגן מוחלש באזור בו מטפלים – פנים, מחשוף, צוואר וכדומה.
כך ניתן להגיע לאפקט של מתיחה וכן לטשטוש קמטים, הרמת גבות, הידוק קו הלסת ועוד.
אם מדובר בטיפול ממוקד, יש לצפות לטיפול קצר יחסית של חצי שעה ואם טיפול המשלב בין מספר מקומות – מדובר בפרק זמן ארוך יותר. בכל מקרה, האפקט נבנה בהדרגתיות עם בניית וחידוש הקולגן.

מקלפים ומחדשים
פילינג הוא אומנם לא טיפול חדש, אבל אין ספק שעם ריבוי המחקרים בנושא, ניתן למצוא פילינגים אפקטיביים יותר הן ברמת הביצוע והן ברמת החומר. שיטה יעילה במיוחד היא פילינג בלייזר. באמצעות קרן הלייזר מקלפים את העור, כשאפשר לכוון את הלייזר לעומקים שונים בעור – פילינג בינוני או פילינג עמוק. הטיפול מתאים מאוד לטיפול בצלקות אקנה, הבהרת כתמי העור וקמטוטים. פילינג בלייזר מתבצע בהרדמה מקומית, זהו טיפול קצר יחסית של חצי שעה וכעבור מספר שעות מבחינים בהבדל. חשוב מאוד לאחר הטיפול למרוח קרמים להרגעת האדמומיות לפי המלצת הרופא המטפל וכן קרם הגנה מפני השמש.

מושכים בחוטים
שיטה מיוחדת לפסל את הפנים היא באמצעות חוטי אפטוס, אותם מחדירים מתחת לעור באמצעות מחט תוך דיוק מרבי. המטרה היא לתמוך ברקמות ולקבע את המתיחה. התהליך קצר יחסית ונמשך קצת פחות משעה ומתבצע בהרדמה מקומית ויש מי שקוראים לו מתיחת פנים ללא ניתוח. החוטים נמסים עם הזמן, נספגים לתוך העור והתוצאה מורגשת במהירות יחסית. המראה המתקבל טבעי, למשך מספר שנים. תופעות לוואי אפשריות הן שטפי דם ובמקרים חריגים זיהומים. חשוב לבצע אצל רופא עור המתמחה בטיפולים אסתטיים או אצל מנתח פלסטי שמציע טיפול זה.

קיימות שיטות רבות לטיפול בפנים, להצערת וחידוש העור ולהשגת מראה זוהר יותר. בחרו עם רופא עור המתמחה בתחום את הטיפול המתאים ביותר או שלבו בין מספר טיפולים לקבלת אפקט מרשים במיוחד.

תוכן המאמר בחסות "פורטל רחובות שלי" – אינדקס קוסמטיקאיות ברחובות.

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני