/
פורסם 22/07/18 17:20
קול התושבים

מיזם חדש נוסף של מעגל הידידות מבית חבד גדרה

----------

"בגדרה לא יישאר תינוק רעב" – זו לא סיסמה ריקה מתוכן אלא חזון הולך ומתממש כאן בגדרה.

מתנדבים מן היישוב מתוך 'מעגל הידידות' שבבית חב"ד בגדרה, הרימו את הכפפה והחלו לגייס תרומות לרכישת חבילות מזון לתינוקות ולחלקן למשפחות מן היישוב המתקשות לעמוד בצריכה התכופה והכבדה של רכישת מזון (מטרנה/סימילאק ועוד) לפחות 4 פעמים בחודש.

פרויקט זה נמנה בין שורת פעילויות חסד שמקיים "מעגל הידידות" מזה שנתיים ואיתו נמנים גם פעילויות כגון: תרומות וחלוקת סלי מזון לקראת החגים, סיוע לחיילים בודדים, הכנסת כלה וכן סיוע רצוף למשפחות מן היישוב שנקלעו למצוקה ועוד ועד.

שליחת חב"ד הגב' ליקי גכטמן מספרת – " 'מיזם התינוקות' החל לפני כחודשיים כאשר ביצענו חלוקה גדולה של סלי מזון למשפחות, שמנו לב שישנן משפחות עם פעוטות רכים המתקשות להעניק להם ביטחון תזונתי. המחשבה על כך שאולי התינוק שלהם ילך לישון רעב – לא נתנה לי מנוח. בתיאום עם מחלקת הרווחה בגדרה החלטנו ב'מעגל הידידות' להרים את הכפפה ולקדם את המיזם באופן אישי במטרה ש'בגדרה לא יישאר תינוק רעב".

עד מהרה המיזם יתפשט בקרב המתנדבים והתורמים כי "מי יכול להישאר אדיש לתינוק רעב?!"

רכזת המיזם שירלי דקר מוסרת:

"המשפחות זקוקות ומצפות לנו. העיניים הנוצצות בהכרת תודה ובהערכה – מדברות בעד עצמן..

אנו נערכים כבר לסבב הבא – ונישמח לתרומות לרכישת המזון וכן למתנדבים לחלוקה".

כיום נימנות כ- 15 משפחות להם נערכים לגיוס תרומות וחלוקת המזון לתינוקות – כאשר החלוקה מתבצעת פעם בחודש והשאיפה היא לאפשר אספקה של לפחות פעמיים בחודש בקביעות לאותן המשפחות ובהמשך גם ללוות את אותן משפחות ולבחון פוטנציאל של מסלול צמיחה והתפתחות בהיבטים נוספים על ידי בעלי מקצוע (עובדים סוציאליים, מאמנים מוסמכים ועוד) שגם הם מתנדבים מתוך הקהילה.

הרעיון הוא ליצור מענה כולל ועוטף שיקיף כמה שיותר צרכים למשפחות הללו ויוביל אותם למסלול חיים נורמטיבי ונכון, ובראש ובראשונה לדאוג להזנה בסיסית של התינוקות הללו וכך לאפשר למשפחה כולה להיפתח ולשתף פעולה עם הגורמים המקצועיים שרוצים בטובתם ובצמיחתם.

לצד המיזם החשוב הזה, בית חב"ד מקדם פרוייקטים חשובים וחיוניים נוספים למען תושבי הקהילה – ביניהם "אור לבב" שהינו מרכז חסד להשאלת ציוד רפואי ושיקומי וכן השאלת ציוד ליולדות ותינוקות והיד עוד נטויה להתרחב לפרויקטים נוספים שכל כולם חסד ונתינה.

ננצל בצינעה את הבמה ונציע מכאן לכל מי שמעונין לקחת חלק בפרויקטים החשובים הללו למען הקהילה – אם בתרומות לטובת מיזם התינוקות ו/או פרויקטים אחרים ואם בהתגייסות לתרומות וחלוקת סלי מזון לקראת חג ראש השנה.

למעוניינים קיימת אפשרות להעביר תרומות דרך חשבון העמותה של בית חב"ד באופן חד פעמי או בהוראת קבע.

לפרטים על פעילות "מעל הידידות", מיזם החלוקה לתינוקות, גיוס תרומות לטובת סלי מזון למשפחות לקראת החג וקבלת פרטי חשבון ועוד – ניתן ונישמח ליצירת קשר עם:

לייקי: 058-6272837

עו"ד שירלי דקר: 050-9900533

הרב חנוך: 058-6278205

"הנדיבות והנתינה הן היצירה הנעלה ביותר של רוח האדם"

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני