/
פורסם 06/02/19 17:01
קול התושבים

PERSONA - תערוכת ציורים חדשה בספריית גדרה

הספריה העירונית גדרה מציגה: תערוכת ציורים חדשה

של הציירת חנה עגור

פתיחה חגיגית: יום חמישי, ב' אדר, 07.02.19, בשעה 20:00 בגלריה בכניסה לספריה

שיח גלריה: הרצאה של ד"ר בינה ניר בשם 'החברה, היחיד והמסכה'

כתובת: ספריה מקומית ע"ש 'פרנקל', רחוב וייצמן 13 גדרה

שעות פתיחה: א', ב', ג', ה' 10:00-12:00, 15:00-19:00 יום ד' 10:00-12:00

טלפון: 077-2080093

נעילה: 07.03.19

PERSONA של חנה עגור היא תערוכת ציורים שעוסקת בהתנהגות הפרט מול החברה והיחידים המקיפים אותו

אוצר : דוד נאמן

הציירת חיה עגור, שציוריה הוצגו בהולנד ובמקומות שונים באירופה תציג בספריה בגדרה את התערוכה.

בסגנונה המיוחד עוסקת חיה בהתנהגות הפרט מול החברה והיחידים המקיפים אותו. בחיישניה המחודדים, מגלה לנו האמנית את "אסטרטגיות" ההישרדות של האדם מול "האחר".

שם התערוכה מבוסס על המונח PERSONA . מונח זה משמש לתיאור מעמד חברתי או לתיאור מאפייני דמות ששחקן מגלם. לכל אחד מאיתנו יש את ה"פרסונה" שלו. בעבודות המוצגות בתערוכה האמנית מתארת את הרצון של האדם לכסות את עצמו ב"פרסונה", מתוך הנחה שהמסיכה הזו ,"הפרסונה", תועיל ותגן עליו.

לחנה עגור ידע טכני, פרי ניסיון רב ובקיאות מעמיקה בתולדות האומנות אליהם מתווסף דמיון יצירתי, מעוף ומקוריות- כולם יחד יוצרים את הסגנון היחודי של חיה עגור.

חיה עגור, ילידת הארץ, בוגרת החוג לתאטרון באוני' ת"א. עבדה במספר תאטראות בארץ. משנת 1978 מציגה ברחבי אירופה ובפרט בהולנד. ניהלה גלריה משלה במרכז אמסטרדם. חיה עגור מתגוררת כיום באשדוד ומלמדת ציור ורישום בסטודיו שלה.

תערוכה זו מצטרפת לרצף פעילויות שיוזמת ומקיימת הספריה הציבורית ע"ש פרנקנטל בגדרה. בשנים האחרונות הנהלת הספריה מקדמת פעילויות מגוונות ועשירות ומנגישה לקהל הרחב תרבות ועושר פולקלורי. ובכך תושבי גדרה נהנים מפעילויות תרבותיות המתאימות לקהלים רבים והכל תחת קורת גג. בספריה העירונית הדגישו כי המגמה היא להמשיך ולחזק את התרבות ועוד ערבים ייחודיים כמו התערוכה.

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני