/
פורסם 20/05/19 04:36
קול התושבים

דוז פואה ענק לתלמידת התיכון: נועם ארבל מגדרה

נעים להכיר: אני נועם ארבל, אני בת ממש עוד מעט 18. אני תלמידת יב בתיכון דרכא רמון במגמות גיאוגרפיה ותקשורת. אני שרה מאז שאני זוכרת את עצמי ומשתפת את הקאברים אצלי באינסטגרם, כתבת באתר נוער, ולומדת משחק כבר שנה רביעית בבימת הנוער בגדרה.

איך הכל התחיל?

לפני בערך שלוש שנים ישבתי בבית וראיתי באינסטגרם שמחפשים כתבי תוכן לאתר נוער.

אמרתי לעצמי: "יאללה נו, מה אכפת לי..אנסה..מקסימום זה יצליח"

שלחתי כתבת ניסיון והתקבלתי. הייתי כותבת תוכן באתר, ובשלב מסוים התחלתי גם

תמיד התחברתי לעולם האינסטגרם אבל את החשבון האישי שלי פתחתי רק לפני שנתיים

לפני בערך חודשיים ישבתי בבוקר מול הטלוייזיה וצפיתי בתוכנית בוקר. בתוכנית אמרו שהתאגיד "כאן" יוצא בפרוייקט חדש בשיתוף פייסבוק ישראל לקראת האירווזיון , ומחפשים וולוגרים שיסקרו את האירוויזיון ברשתות החברתיות, מזווית שהיא קצת שונה, ובעצם יציגו את מה שלא רואים בטלוויזיה.

שלחתי להם מייל שם סיפרתי קצת על עצמי, על הניסיון שלי בראיונות ובסיקור אירועים במסגרת אתר הנוער שעבדתי בו, ועל החיבור המיוחד שיש לי ותמיד היה לי למוזיקה, הרי האירוויזיון הוא קודם כל ולפני הכל מוזיקה. לאחר חודש ימים (למען האמת שכחתי ששלחתי את המייל) רוני המדהימה שלחה לי הודעה שהם רוצים אותי בפרוייקט. מספר העוקבים שלי באינסטגרם הוא לא גבוה, 5000 עוקבים סך הכל, ובגלל זה לא חשבתי ודמיינתי אפילו שייקחו אותי לפרויקט הזה, ולגמרי הופתעתי לטובה

.

מתי קיבלת את הידיעה שנבחרת לסקר את הקדם/אירווזיון?

את הידיעה שנבחרתי קיבלתי לפני חודש. הוזמנתי ליומיים של הכשרה דיגיטלית למשרדי פייסבוק יחד עם כל הוולוגרים שנבחרו לפרויקט הזה.

נבחרו 17 וולוגרים מכל הארץ, מכל הגוונים, מכל הגילאים ובעיקר מעולמות תוכן שונים. אני הכי צעירה שם, והמבוגר ביותר בגיל של ההורים שלי. הבנתי שבאמת כל אחד נבחר בפינצטה, וסביר להניח שבחיים לא היינו נפגשים כל החבורה הזו, וזה מה שהפך את זה ליותר מרגש וכיפי.

בהכשרה היה מדהים. זה היה יומיים מלאים שלמדתי מהם המון על העולם הדיגיטלי, ובעיקר למדנו להכיר כל צוות הוולוגרים בשביל שנוכל להמשיך ולעבוד ביחד. היומיים האלה כללו המון הרצאות,

מנכלית פייסבוק ישראל: עדי סופר-תאני, יזהר כהן שהביא את האירוויזיון לישראל לראשונה, למדתי שם המון וזו הייתה יריית הפתיחה של חודש האירוויזיון המטורף הזה.

איך ההרגשה לשבת במשרדי פייסבוק ולהבין שאת הולכת לסקר אירוע חשוב כל כך?

בהתחלה כשישבתי שם במשרדי פייסבוק לא באמת הבנתי עדיין שאני חלק מפרויקט כל כך חשוב וגדול. בכל זאת, זה משהו היסטורי, אירוויזיון כאן בארץ. אני התחלתי לצפות באירוויזיונים בחמש שנים האחרונות, והאמת שלא חשבתי שאי פעם אקח חלק מבפנים בתוך הדבר הזה.

עם הזמן עיכלתי והבנתי שבאמת ניתנה לי זכות מטורפת להיות חלק מהאירוע הכל כך חשוב הזה ושזה לא מובן מאליו.

בהתחלה היו לי חששות. אני הגעתי לשם גם הכי צעירה מבין כל הוולוגרים. חששתי לקבל איזשהו יחס מתנשא מהצד שלהם, אולי הם הספיקו לעבור דברים שאני לא, הספיקו ליצור יותר תוכן ולצבור הרבה יותר ניסיון בעולם הזה. אבל מאוד מהר (מאוד מאוד מאודדדד מהר) הבנתי שכולנו על אותה הסירה, כולנו חוששים ומתרגשים, והמטרה של כולנו היא משותפת והיא פשוט ליצור לעצמנו חוויה בלתי נשכחת

מה/רגע מיוחד שהשאיר בך חותם בסיקור האירוויזיון?

ומה: מה את "לוקחת" מכל החודש המטורף הזה?

וואו, בחודש הזה היו לי אינסוף רגעים בלתי נשכחים שאני לוקחת איתי להמשך החיים. אבל אירוע אחד ספציפי שלא אשכח קרה בדיוק שבוע לפני גמר האירוויזיון, הוזמנתי למסיבה בבית השגריר הבלגי בהרצליה פיתוח. במסיבה פגשתי את אליוט הנציג הבלגי לאירוויזיון, את המשלחת מפורטוגל, ואת מיקי הנציג הספרדי.

הופתעתי ממש מכמה שמיקי היה נחמד ובא בגובה העיניים, הסתובב שם כאחד האדם, אפילו עמד איתי בתור לשירותים חח. הוא בן אדם מקסים וצנוע ואני שמחה שיצא לי לפגוש אותו ולדבר איתו.

עוד אירוע מדהים שיצא לי להיות בו הוא החזרות הגנרליות. אחרי כל ביצוע יש חלון זמן ממש קטן, פחות מדקה, ובזמן הזה משנים לחלוטין את הבמה. את זה לא רואים בטלוויזיה, והרבה מזה גם סיקרתי לאינסטגרם שלי. זה מדהים לראות כמה אנשי צוות וכמה דברים קורים ב40 שניות על הבמה, מחליפים ומשנים אותה לגמרי כי לכל זמר יש את הבמה שלו שצריכה להיות מותאמת לו

עד כמה את יכולה להעיד שהלימודים (במיוחד האנגלית) היו חשובים להצלחתך בסיקור?

האמת אני אהיה הכי כנה וכנראה שהתשובה הזו לא תיכנס לכתבה

כניסה למערכת
זכור סיסמא
לא רשום עדיין?
הרשם כעת
אני מסכים לקבל מ”כל גדרה” דיוור אלקטרוני